Două proiecte în valoare de 5,7 milioane lei au fost aprobate pentru comuna Rădășeni

Primarul Neculai Perju a semnat luni, 12 noiembrie, la București, contractul de finanțare pentru construirea unui nou dispensar uman în comuna Rădășeni.

Proiectul are o valoare de 1,8 milioane de lei.

Dispensarul uman este finanțat prin PNDL 2 de către Ministerul Dezvoltării Regionale.

Acesta este al doilea proiect prin Programul Național de Dezvoltare Locală aprobat pentru Comuna Rădășeni.

În urmă cu câteva săptămâni a fost semnat contractul de finanțare pentru reabilitarea și modernizarea Școlii Gimnaziale „Ion Lovinescu”, proiect în valoare de 3,9 milioane de lei.