Mesaj de condoleanțe al primarului Neculai Perju și consilierilor locali la dispariția preotului Petru Gavril

„Cu profundă tristețe în suflet, ne exprimă regretul pentru dispariția fulgerătoare a preotului Petru Gavril care a plecat dintre noi spre locuri senine.

Un suflet curat, blând și generos este acum printre îngeri.

În același timp plângem dispariția unui alt vlăstar familiei, un înger care acum pleacă spre cele veșnice împreună cu tatăl ei.

Părintele Petru Gavril va rămâne mereu în amintirea noastră și inimile noastre ca păstorul cel bun, preotul smerit din parohia Lămășenilor, familistul și un omul de înaltă ținută spirituală care povățuia oamenii pe drumul mântuirii.

Ne rugăm bunului Dumnezeu pentru însănătoșirea grabnică a membrilor familiei aflați pe patul de suferință, iar pentru cei trecuți din viață în cumplitul accident ne rugăm pentru odihna lor veșnică.

Iubită familie, iubite rudenii, vă împărtășim durerea și vă transmitem condoleanțele noastre cu gândul să vă aline marea pierderea.

Dumnezeu să-i ierte.”

Primarul Neculai Perju și consilierii locali ai Comunei Rădășeni