Producătorii din Rădășeni sunt prezenți la Târgul de toamnă ”Produs în Bucovina” de la Suceava

Reprezentanții administrației locale au fost prezenți la deschiderea Târgului de toamnă ”Produs în Bucovina”.

Printre expozanți se află și producători de mere din comuna Rădășeni.

Primarul Neculai Perju și viceprimarul Maricica Păun au salutat participarea acestora și le-au urat succes la cel mai important eveniment dedicat producătorilor autohtoni din județul Suceava.

”Ne bucură faptul că la acest eveniment important avem producători din Rădășeni care expun roadele muncii lor.”, susține primarul Perju.”Ei sunt exemple demne de lăudat pentru tot ceea ce fac în pomicultură și, de aceea, consider că ne onorează. Le urez mult succes și îi asigurăm de tot respectul și sprijinul nostru ca administrație locală.”

Târgului de toamnă este organizat la Suceava, în perioada 30 septembrie - 2 octombrie 2016, de Asociația ”Produs în Bucovina”, Consiliul Județean Suceava, Asociația pentru Turism Bucovina și Iulius Mall.